Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_22.png

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
220
276
1807
4093
448767
image1 image2 image3

 

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj 19 września obchodzimy XXV Niedzielę Zwykłą.
Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

 • Obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • Także dzisiaj Diecezjalne Dożynki w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach.
 • W czwartek () po Mszy szkolnej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 • W sobotę (25 IX) - Pielgrzymka Rowerzystów do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach (Msza św. o godz. 11.00).

W przyszłą Niedzielę (26 IX) obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Waldemara Wyszomierskiego, Grzegorza Wyszomierskiego, Pawła Michałek i Adama Miozga.

 

Ogłoszenia parafialn

Dzisiaj 12 września XXIV Niedzielę Zwykłą.

 • Kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską.

 • Po Nieszporach odbędą się nauki przedchrzcielne.

 • Także dzisiaj rozpoczynamy X I Tydzień Wychowania.

 • We wtorek (14 IX) przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

 • W środę (15 IX) przypada wspomnienie MB Bolesnej.

 • W czwartek (16 IX) po mszy szkolnej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

 • W sobotę (18 IX) święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży.

 • W przyszłą Niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.

 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Marka Kandziora, Piotra Sokołowskiego, Tomasza Jon i Piotra Achtelik.

 

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj 5 września obchodzimy XXIII Niedzielę Zwykłą.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uchodźców. Część zbiórki przeznaczona będzie na rzecz centrów dla uchodźców w Pakistanie oraz Iranie, a druga część na rzecz centrów prowadzonych przez Caritas dla uchodźców w Polsce. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza.
 • W środę (08 IX) święto Narodzenia NMP. Tego dnia tradycyjne poświęcenie ziarna siewnego i nasion.
 • Od czwartku do Niedzieli (9-12 IX) na Górze św. Anny - Odpust Podwyższenia Krzyża Św. (obchody kalwaryjskie).
 • W przyszłą Niedzielę (12 IX) rozpoczyna się XI Tydzień Wychowania.
 • Także w przyszłą Niedzielę, po Nieszporach - nauki przedchrzcielne.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Huberta Kocur, Michała Chudy, Krzysztofa Jarosz i Marcina Sznura.

 

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj 29 sierpnia obchodzimy XXII Niedzielę Zwykłą. W naszej Parafii ma miejsce Odpust Parafialny ku czci MB Częstochowskiej. Kończymy również Misje Święte.

 • Kolekta misyjna. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz uchodźców. Część zbiórki przeznaczona będzie na rzecz centrów dla uchodźców w Pakistanie oraz Iranie, a druga część na rzecz centrów prowadzonych przez Caritas dla uchodźców w Polsce.
 • W środę (01 IX) rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego 2021/2022. Zapraszam dzieci, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę św. o godz. 8.00 połączoną ze specjalnym błogosławieństwem Pierwszoklasistów oraz przyborów szkolnych.
 • Również w środę obchodzimy Światowy Dzień Modlitwy o Ochronę Świata Stworzonego ustanowiony przez Papieża Franciszka.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

 Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Józefa Tkocz, Marka Pielka, Dariusza Pordzik i Klaudiusza Wolany.

 

 MISJE PARAFIALNE 22—29 SIERPNIA 2021r.

Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi Was do całej prawdy” (J 16,13) Nakaz misyjny wydany Apostołom, by głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu, trwa po dzień dzisiejszy w Kościele. Misja Święta to szczególny czas obecności wśród nas Chrystusa, który do nas mówi: Czas się wypełnił i bliskie jest Królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!

(Mk 1,14). Serdecznie i gorąco zapraszamy wszystkich na Misje Świętą. Zapraszamy wierzących szczerze i głęboko, aby pogłębili wiarę. Zapraszamy Was wątpiących, abyście znaleźli odpowiedzi na pytania związane z sensem życia. Zapraszamy również Was niewierzących, abyście się nawrócili i uwierzyli Chrystusowi i Jego Ewangelii.

Korzystaj z szansy, może ostatniej!

Prosimy o modlitwę w intencji Misji w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Poniszowicach.

Ks. Proboszcz oraz misjonarz o. Robert Skup OMI

 

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj obchodzimy XXI Niedzielę Zwykłą.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta misyjna.

Od jutra, przez cały tydzień, w naszej Parafii będziemy przezywać Misje święte. Prowadzić je będą Misjonarze Oblaci MN.

Kim są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej?

Naśladujcie cnoty i przykład naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, oddając się przede wszystkim głoszeniu słowa Bożego ubogim – takie zadanie wyznaczył w 1816 roku Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej ich Założyciel, św. Eugeniusz de Mazenod. Swoją posługę oblaci wypełniają przez głoszenie Ewangelii na misjach zagranicznych (od Północnej Kanady aż po Madagaskar, od komunistycznych Chin aż po kraje Ameryki Południowej), a także na rekolekcjach i misjach parafialnych w kraju. Przez ich posługę realizuje się misyjny nakaz Jezusa Chrystusa: Idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody.

Modlitwa o łaski misyjne Dobry i Miłosierny Boże!

Prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji, która ma być czasem przemiany naszej Wspólnoty Parafialnej. Niech ten czas będzie błogosławiony dla wszystkich mieszkańców Parafii. Pragniemy, abyśmy wszyscy doszli do poznania prawdy i zostali zbawieni. Potrzeba nam do tego łaski Bożej i dlatego z wielką ufnością wołamy: „Przyjdź Królestwo Twoje”. Boże! Dopomóż nam przygotować się dobrze do Misji Świętej, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa żyli, jak prawdziwi wyznawcy miłości i przebaczenia. Napełnij nas pragnieniem ratowania nie tylko siebie, ale i wszystkich ludzi na ziemi. Użycz misjonarzowi światła i łaski, żeby nam przypomniał, jaka jest wola Boża i co nam służy do zbawienia. Niech Boskie Twoje słowo przez niego głoszone oświeci nas i pouczy, uzdrowi i wzmocni, uświęci i zbawi. Amen.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Dawida Kulpok, Norberta Glosz, Adriana Sołga i Damiana Glogowskiego.

 

Ogłoszenia patafialne

Dzisiaj 16 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii.
 • We wtorek (17 VIII) przypada uroczystość św. Jacka, głównego patrona metropolii górnośląskiej.
 • W przyszłą Niedzielę (22 VIII) przypada Międzynarodowy Dzień Upamiętniający Ofiary Aktów Przemocy ze względu na Religię lub Wyznanie.
 • Także w przyszłą Niedzielę Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do Piekar Śląskich.
 • Misje święte przeżywać będziemy już za tydzień, w dniach od 23 sierpnia do 29 sierpnia. Prowadzić je będą Misjonarze Oblaci MN.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Leszka Szykulskiego, Joachima Mikolaszek, Marcina Kocur, Alberta Koczyk i Rafała Wolany.

 

Ogłoszenia patafialne

Dzisiaj 8 sierpnia przypada XIX Niedziela Zwykła.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii.
 • W przyszłą Niedzielę (15 VIII) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Tego dnia tradycyjnie święcimy kwiaty i zioła.
 • Misje święte przeżywać będziemy w dniach od 23 sierpnia do 29 sierpnia. Prowadzić je będą Misjonarze Oblaci MN.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Rafała Jonik, Bernarda Bytomski, Adriana Samczak i Leona Kocur

 

Ogłoszenia patafialne

Dzisiaj 1 sierpnia przypada XVIII Niedziela Zwykła.

Kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza. Przed kościołem zbiórka do puszek na ofiary kataklizmów. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

 • Dzisiaj na Górze św. Anny - odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
 • Także dzisiaj na Górze św. Anny - Pielgrzymka Motocyklistów.
 • W poniedziałek (02 VIII) można uzyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli. Można go uzyskać we wszystkich kościołach parafialnych.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W piątek (06 VIII) - święto Przemienienia Pańskiego.
 • Odwiedziny chorych będą w sobotę (07 VIII) od godz. 8.30.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Krzysztofa Ziubrzyckiego, Alfreda Tomanek, Romana Woszek i Piotra Tomanek

 

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj 25 lipca przypada XVII Niedziela Zwykła. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza. Przed kościołem zbiórka do puszek na ofiary kataklizmów.

 • Dzisiaj po każdej Mszy św., z uwagi na wspomnienie św. Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo Kierowców i ich pojazdów.
 • W sobotę i Niedzielę (31 VII - 01 VIII) na Górze św. Anny - Pielgrzymka Głuchoniemych.
 • W przyszłą Niedzielę na Górze św. Anny - odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
 • Także w przyszłą Niedzielę na Górze św. Anny - Pielgrzymka Motocyklistów.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Józefa Rzeźniczek, Zygmunta Kachel, Patryka Pierończyk oraz Gabriela Oczko.

 

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj 18 lipca XVI Niedziela Zwykła.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii.
 • Także dzisiaj na Górze św. Anny - Odpust Matki Bożej Szkaplerznej (obchody kalwaryjskie).
 • Od poniedziałku do piątku (16 - 23 VII) na Górze św. Anny - Święto Młodzieży.
 • W sobotę, Niedzielę i poniedziałek (24 - 26 VII) na Górze św. Anny - uroczystości odpustowe ku czci św. Anny.
 • W przyszłą Niedzielę po każdej Mszy św., z uwagi na wspomnienie św. Krzysztofa, odbędzie się błogosławieństwo Kierowców i ich pojazdów.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Adriana Kucharskiego, Andrzeja Lipka, Dariusza Kowol, Bernarda Macioszek i Piotra Kulpok.

 

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 11 lipca przypada XV Niedziela Zwykła.

 • Kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 • Także dzisiaj na Górze św. Anny - Dzień Modlitw Osób Niewidomych.
 • W piątek (16 VII) - wspomnienie NMP z Góry Karmel.
 • W przyszłą Niedzielę (18 VII) na Górze św. Anny - Odpust Matki Bożej Szkaplerznej (obchody kalwaryjskie).
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Poniszowic, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W przyszłym tygodniu o pomoc proszę Panów: Andrzeja Grabowskiego, Manfreda Czaja, Mariusza Hajdun i Brunona Szołtysek.

 

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 4 lipca przypada XIV Niedziela Zwykła. Pielgrzymujemy do Studzionki.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza.
 • We wtorek (06 VII) - przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.
 • W przyszłą Niedzielę (11 VII) na Górze św. Anny - Dzień Modlitw Osób Niewidomych.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Niekarmii, którzy w ubiegłych miesiącach dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. O przejęcie posługi proszę Parafian z Poniszowic, Panów: Sebastiana Lewandowskiego, Grzegorza Nowak, Bernarda Suchan i Michała Gmyrek.

 

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 27 czerwca przypada XIII Niedziela Zwykła. W naszej Parafii obchodzimy Odpust Parafialny.

 • Kolekta przeznaczona jest na Stolicę Apostolską - Świętopietrze. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 • W dniu dzisiejszym można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków.
 • We wtorek (29 VI) - uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, głównych patronów diecezji gliwickiej. W tę uroczystość obchodzimy Dzień Papieski Franciszka.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota.
 • W sobotę (03 VII) od godz. 8.30 - odwiedziny chorych.
 • W przyszłą Niedzielę (04 VII) w naszej Parafii ma miejsce tradycyjna Pielgrzymka do Studzionki. Wymarsz sprzed kościoła o godz. 7.30.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Przypominam, że w okresie wakacyjnym Kancelaria Parafialna czynna jest w środy od godz. 8.00 do 9.00 i w piątki od godz. 17.00 do 17.45.

Bóg zapłać Parafianom z Niekarmii, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W tym tygodniu o pomoc proszę, Panów: Marcina Witkowskiego, Rafała Bieniek, Tomasza Jacek, Jana Buchta i Rafała Achtelik.

 

Zgodnie z decyzją rządu, od niedzieli 20 czerwca 2021 r. w świątyniach będzie mogło być maksymalnie 75% obłożenia,przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m i zakrywaniu ust i nosa.

Limit nie obejmuje osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Podtrzymano nakaz zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny czyli tak jak dotychczas, nie trzeba nosić maseczek w miejscach na świeżym powietrzu. Obowiązuje natomiast obowiązek utrzymywania półtorametrowej odległości.

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 20 czerwca XII Niedziela Zwykła. W naszej Parafii obchodzimy uroczystość I Komunii Świętej.

 • Kolekta przeznaczona jest na pokrycie kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na Stolicę Apostolską - Świętopietrze.
 • W środę (23 VI) przypada Dzień Ojca. Zapraszam wszystkich Ojców na Mszę św. o godz. 18.00.
 • W czwartek (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 • Po Mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania. W piątek (25 VI) zakończenie roku szkolno-katechetycznego. Zapraszam wszystkie dzieci oraz grono pedagogiczne na Mszę św. o godz. 8.00.
 • W sobotę i Niedzielę (26 - 27 VI) na Górze św. Anny - Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców.
 • W przyszłą Niedzielę (27 VI) w naszej Parafii będzie miał miejsce Odpust Parafialny. Serdecznie zapraszam na uroczystą sumę odpustową. Tego dnia Słowo Boże wygłosi ks. Waldemar Jaskóła.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Niekarmii, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W tym tygodniu o pomoc proszę, Panów: Pawła Tim, Jana Styrc, Tomasza Obrusznik, Grzegorza Śmigielskiego i Kamila Materla.

 

Zgodnie z decyzją rządu, od niedzieli 13 czerwca 2021 r. w świątyniach będzie mogło być maksymalnie 50 % obłożenia,przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m i zakrywaniu ust i nosa.

Limit nie obejmuje osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Podtrzymano nakaz zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny czyli tak jak dotychczas, nie trzeba nosić maseczek w miejscach na świeżym powietrzu. Obowiązuje natomiast obowiązek utrzymywania półtorametrowej odległości.

 

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 13 czerwca 2021r. przypada XI Niedziela Zwykła.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na pokrycie kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza.
 • W czwartek (17 VI) przypada 22 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach.
 • Po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 • W sobotę i Niedzielę (19 –20 VI) na Górze św. Anny - Pielgrzymka Przyjaciół Misji i Ziemi Świętej.
 • W sobotę o godz. 16.30 spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzeństwa.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Niekarmii, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W tym tygodniu o pomoc proszę, Panów: Jana Kocur, Damiana Klich, Jana Domańskiego, Łukasza Wocka i Roberta Winickiego.

 

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 6 czerwca przypada X Niedziela Zwykła.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii.
 • Do czwartku (włącznie) wieczorne procesje eucharystyczne w dni Oktawy Bożego Ciała. Na zakończenie - błogosławieństwo wianków i ziół.
 • W piątek (11 VI) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 8.00 i 18.00 w kaplicy w Niekarmii.
 • W sobotę (12 VI) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Widowa, którzy w ubiegłych miesiącach dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. O przejęcie posługi proszę Parafian z Niekarmii, Panów: Janusza Gabor, Piotra Materla, Rafała Stolz, Romana Czyżowicz i Józefa Wyleżoł.

 

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 30 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
 • Po Nabożeństwie do Trójcy Świętej odbędą się nauki przedchrzcielne.
 • Również dzisiaj Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.
 • W poniedziałek (31 V) - święto Nawiedzenia NMP.
 • We wtorek (01 VI) - Dzień Dziecka. Życzę wszystkim Dzieciom Bożego błogosławieństwa i opieki Aniołów Stróżów.
 • W środę (02 VI) po Mszy św. spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 • W czwartek (03 VI) - przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana popularnie „Bożym Ciałem”.
 • Pomimo braku możliwości odbycia tradycyjnej trasy Procesji Eucharystycznej zachęcam Was do przyozdobienia okien i obejść domów obrazami i symbolami eucharystycznymi.
 • W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.
 • Na piątek (04 VI) Biskup Gliwicki udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Widowa, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W tym tygodniu o pomoc proszę Panów: Gerarda Hylla, Wolfganga Hylla, Henryka Sklorz i Andrzeja Rogowskiego.

 

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 23 maja uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii.

 • Od poniedziałku rozpoczyna się druga część Okresu Zwykłego roku liturgicznego.
 • W poniedziałek (24 V) - święto NMP Matki Kościoła.
 • Także w poniedziałek - Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 • W środę (26 V) przypada Dzień Matki. Zapraszam na Mszę św. w intencji Matek o godz. 18.00.
 • W czwartek (27 V) - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • Po nabożeństwie majowym - spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 • W przyszłą Niedzielę (30 V) - uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 • Po Nabożeństwie do Trójcy Świętej odbędą się nauki przedchrzcielne.
 • Także w przyszłą Niedzielę - Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich.
 • Ołtarze na Boże Ciało przygotowują: I - Słupsko, II - Niekarmia, III - Niewiesze i IV - Widów.
 • Baldachim poniosą Panowie z Poniszowic.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Widowa, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W tym tygodniu o pomoc proszę Panów: Tomasza Pordzik, Grzegorza Dusza, Mariusza Sznura i Józefa Stypa.

 

Ogłoszenia prafialne

Dzisiaj 16 maja uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 • Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii.

 • W czwartek (20 V) - po nabożeństwie majowym spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

 • W sobotę (22 V) w kościele katedralnym w Gliwicach, o godz. 10.00 - święcenia prezbiterartu.

 • Trwa Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 • W przyszłą Niedzielę (23 V) - uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.

 • Także w przyszłą Niedzielę w katedrze w Gliwicach - Msza św. inaugurująca Metropolitalne Święto Rodzin.

 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Widowa, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W tym tygodniu o pomoc proszę Panów: Waldemara Stypa, Piotra Szykowskiego, Marcina Szykowskiego i Ireneusza Borowskiego.

  

WIECZYSTA ADORACJA -  15 MAJA

12.00 - 13.00 Poniszowice

13.00 - 14.00 Słupsko

14.00 - 15.00 Niewiesze

15.00 - 16.00 Niekarmia

16.00 - 17.00 Widów

17.00 - 17.45 Parafianie, którzy nie mogli skorzystać z wcześniejszych godzin

17.45 Zakończenie Adoracji.

18.00 Msza św. w intencji Parafi

 

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj 10 maja przypada VI Niedziela Wielkanocna.Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie również na potrzeby naszej Parafii.

 • W tym tygodniu: w poniedziałek, wtorek i środę (10-11-12 V) przypadają Dni Modlitw o Urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. W te dni Kościół modli się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo Boże w każdej ludzkiej pracy.
 • W poniedziałek (10 V) po Mszy św. wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 • W czwartek (13 V) - wspomnienie NMP Fatimskiej (Dzień Fatimski).
 • W piątek (14 V) rozpoczyna się Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Udziela się odpustu częściowego tym, którzy pobożnie uczestniczą w tej Nowennie.
 • Także w piątek, w naszej Parafii ma miejsce Wieczysta Adoracja.
 • Po Mszy św. wieczornej spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
 • W przyszłą Niedzielę (16 V) - uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Widowa, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W tym tygodniu o pomoc proszę Panów: Łukasza Buryta, Krzysztofa Wolany, Roberta Zawada i Tomasza Wołosz.

 

Ogłoszenia parafialne

Dzisiaj 2 maja przypada V Niedziela Wielkanocna.

 • Kolekta przeznaczona jest na pokrycia kosztów energii elektrycznej, wody i wywozu śmieci z cmentarza. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne: Bóg zapłać! Za tydzień kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.
 • W poniedziałek (03 V) przypada uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski.
 • We wtorek (04 V) - wspomnienie św. Floriana, patrona Strażaków. Na godz. 18.00 zapraszam na Mszę św. w ich intencji.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca.
 • W piątek (07 V) po Mszy św. wieczornej w kościele spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • W sobotę (08 V) - uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski.
 • Także w sobotę święcenia diakonatu.
 • Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

Bóg zapłać Parafianom z Widowa, którzy w ubiegłym tygodniu dbali o czystość kościoła i jego otoczenia. W tym tygodniu o pomoc proszę Panów: Izydora Rychlik, Romana Wiechoczek, Michała Wyciślok i Kamila Jendrzyca.