Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_66.png

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
379
323
2145
4196
675381
image1 image2 image3

NAMASZCZENIE CHORYCH


Zwyczajem naszej parafii, z posługą sakramentalną do chorych kapłan udaje się zwykle w pierwszą sobotę miesiąca od g. 8.00. Chorych należy wcześniej zgłosić w zakrystii po Mszach św. ,bądź w kancelarii parafialnej, w czasie jej urzędowania. Odwiedziny chorych odbywają się także przy okazji świąt Wielkanocnych i Bożego Narodzenia oraz w czasie trwania rekolekcji bądź misji św. w parafii. Każdorazowo planowane odwiedziny chorych podawane są w niedzielnych ogłoszeniach parafialnych.


W niebezpieczeństwie śmierci kapłana do chorego można wezwać o każdej porze dnia i nocy. Prosimy jednak, aby nie zwlekać z wezwaniem kapłana do ostatniej chwili.


Na przyjęcie kapłana z posługą sakramentalną w domu chorego należy przygotować domowy ołtarzyk tzn. stolik przykryty białym obrusem, na którym jest tylko krzyżyk i dwie palące świece (nie jest konieczna woda święcona), a gdy będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych, należy jeszcze przygotować na małym talerzyku szczyptę soli i watę. Domownicy powinni być obecni w czasie udzielania tego sakramentu.