Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_16.png

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
226
247
473
473
437042
image1 image2 image3

 NASZE PARAFIALNE KOLĘDOWANIE

Niedziela 27 stycznia  stała się okazją do spotkania dzieci z naszej parafii oraz gości, pragnących na różny sposób kolędować Małemu. Przygotowane na tę okazję i zaprezentowane utwory dały świadectwo pobożności i radości z dzielenia się talentami. A, że było czym, można się było przekonać osobiście uczestnicząc w VIII edycji  Naszego Parafialnego Kolędowania. W programie znalazły się najpierw występy dzieci młodszych z naszej, poniszowickiej szkoły, które z wielkim talentem śpiewały Maleńkiemu Dzieciątku, a potem romantycznym głosem skrzypiec rodzeństwo z Gliwic-Ostropy oddawało hołd Jezusowi w żłóbku. Zaś młodzi muzycy z Toszka równie pięknie kolędowali mocnym  akcentem instrumentów dętych, przy dźwiękach, których na pewno  Maleńki Jezus nie naspał się. Występom przysłuchiwali się także  Szymon Sarré asystent Piotra Pyzika Posła na Sejm RP, Radny Rady Powiatu Gliwickiego Andrzej Frejno oraz Pani Dorota Styś, Dyrektor naszej poniszowickiej szkoły. Wszystkim występującym i kolędującym z ławek kościelnych gratulujemy stworzenia wspaniałej atmosfery, a gościom i nieobecnemu Posłowi na Sejm RP P. Pyzikowi  oraz księdzu proboszczowi dziękujemy za słodkości, które rozradowały oblicza wszystkich obecnych. Kolejny raz kolędowanie prowadziła nasza parafianka z Widowa Anna Jaksik.

Ksiądz proboszcz bardzo serdecznie podziękował wszystkim wykonawcom, słuchaczom, gościom oraz Panu Bernardowi Jacek za uwiecznienie tych pięknych chwil i zaprosił wszystkich serdecznie za rok.

 

KONCERT ZESPOŁU ANIMA

W niedzielne popołudnie 13 stycznia, odbył się w naszej parafii koncert świąteczny zespołu ANIMA, który podczas występu zaprezentował piękne  kolędy i pastorałki. Zgromadzeni słuchacze żywo reagowali na prezentowane utwory, które tworzyły magiczny, Bożonarodzeniowy nastrój.   Bardzo dziękujemy za wspólne kolędowanie Zespołowi oraz parafianom i gościom, którzy to niedzielne popołudnie spędzili na koncercie w naszym kościele.

 

Święto Trzech Króli

Przeżywamy dziś,  6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego i poświęcamy kadzidło i kredę, którą zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców. Pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Napis C+ M + B 2018 oznacza także prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Pamiętajmy, że wiara nasza umacnia się gdy jest wyznawana, a Pan niech błogosławi nasz dom.

Również w Święto Trzech Króli, w naszym  w kościele, Chór parafialny GAUDETE dał kolejny, świąteczny koncert. Chór pod batutą Doroty Woszek zaprezentował znane kolędy i pastorałki w ciekawych aranżacjach.

Dziękujemy chórowi za piękny występ oraz wszystkim, którzy przyszli na koncert, aby dzielić się bożonarodzeniową radością.