Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_48.png

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
200
247
447
447
437016
image1 image2 image3

SIERPNIOWY ODPUST W NASZEJ PARAFII

Odpust parafialny jest jednym z najważniejszych wydarzeń w każdej parafii, świętem wspólnoty, jaką ona tworzy. Jak co roku w Uroczystość  MB Częstochowskiej, która przypada 26 sierpnia, przeżywamy w naszej parafii drugi odpust, odpust  ku czci naszej patronki Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku obchodziliśmy  go  niedzielę 25 sierpnia. Sumie odpustowej o godz. 11:00 przewodniczył  i kazanie odpustowe wygłosił o. Rafał Kupczak. 

Tego dnia rodzina parafialna dziękowała Bogu za dar świątyni, za dar tej wspólnoty Kościoła i za wszystkie łaski, jakie otrzymujemy każdego dnia przez pośrednictwo Jasnogórskiej Pani, za to że zawsze, kiedy tylko spojrzymy na Jej wizerunek, odkrywamy oblicze pełne troski, miłości i nieustannej nadziei. Sumę Odpustową zakończyliśmy  procesją Eucharystyczną wokół kościoła i odśpiewaniem dziękczynnego Te Deum. 

Oprawę muzyczną uroczystości dała orkiestra dęta, która na zakończenie wystąpiła z krótkim koncertem. Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim, którzy pomogli przy organizacji uroczystości, podziękował także Służbie Liturgicznej, Dzieciom Maryi, Orkiestrze oraz strażakom OSP Widów ze Sztandarem. Bóg zapłać!