Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_12.png

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
190
247
437
437
437006
image1 image2 image3

Dni Krzyżowe

Dni Krzyżowe jest to czas modlitw błagalnych o dobre urodzaje, które zapewnią nam dostatek chleba powszedniego i zachowanie od klęsk żywiołowych.

Zachowując piękną tradycję Kościoła w dniach 27 - 29 maja br. nasza wspólnota parafialna organizowała  procesje błagalne do przydrożnych krzyży. W ich trakcie modliliśmy się o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błagaliśmy o dobre urodzaje, pamiętaliśmy o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód oraz prosiliśmy o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. 

W tym roku, po raz dziewiąty w czasie procesji do krzyża obok Pani Kaduk, wiernym towarzyszyły konie.  W dziewiątej, konnej procesji o urodzaje, uczestniczyło siedmiu jeźdźców oraz bryczka z zaprzęgiem dwukonnym powożona przez Pana Marcina Kocur.  W to słoneczne, choć chłodne i deszczowe popołudnie bryczką w procesji przewożony był ks. proboszcz Jan Palus, który przewodniczył procesji wiernych.

 

Koncert z okazji Dnia Matki

W niedzielę 26 maja o godz. 15.00 w naszym kościele odbył się  koncert z okazji Dnia Matki w wykonaniu Zespołu ANIMA. Głównym organizatorem wydarzenia był ks. proboszcz Jan Palus, który przywitał wszystkie przybyłe Mamy słowami: Matka, jak Pan Bóg,  kocha wszystkie swe dzieci, każde z osobna i każde najwięcej.

Zespół pięknie  zaprezentował repertuar poświęcony naszym Kochanym Mamom. Wykonane utwory, trafiły do słuchaczy licznie zgromadzonych na koncercie.

Ks. Jan  złożył życzenia wszystkim Matkom.

Kochane MAMY, dzisiaj w Wasze święto ogarniamy was swoją miłością i życzliwością, dziękując wam za wasz trud, poświęcenie, uśmiech, miłość i matczyne serce, oraz składamy wam najlepsze życzenia: zdrowia, radości, życzliwości i pomocy najbliższych, oraz błogosławieństwa Bożego na wszystkie dni Waszego życia. Niech radość i pokój goszczą w sercu każdej z Mam, a miłość ich dzieci niech napełnia serca Matek szczęściem.Módlmy się dziś  za wszystkie mamy, aby im Jezus błogosławił, a jeśli już odeszły do Pana, aby je zbawił.

Wszystkie Mamy były niezmiernie wdzięczne za koncert z okazji ich święta oraz za chwile wzruszeń i radości, co wyraziła w słowach podziękowania Pani Emilia Lipka.

 

50 rocznica I Komunii Świętej

W niedzielę 19 maja w czasie uroczystej Eucharystii o godzinie 11.00 obchodziliśmy 50 rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. Jan Palus. W sprawowanej Eucharystii uczestniczyli jubilaci oraz ich bliscy, którzy wspólnie dziękowali za to piękne wydarzenie z 1969 roku, kiedy jako dzieci po raz pierwszy przyjęli do swych serc Pana Jezusa. Wówczas w naszej parafii do I Komunii świętej przystąpiło 34 dzieci: 12 chłopców i 22 dziewczynki. 

Dzisiejszy Jubileusz był okazją do wspomnień i refleksji.

W naszej parafii tradycja obchodzenia 50 rocznicy  I Komunii Świętej rozpoczęła się w roku 2009  i została zainaugurowana  na prośbę Pana Jerzego Lewandowskiego, parafianina z Poniszowic, który wtedy obchodził 50 rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Ks. proboszcz Jan Palus podtrzymał tę inicjatywę i wprowadził na stałe tę uroczystość do parafialnego kalendarza. Jubileuszowa Msza św. jest odprawiana corocznie w trzecią niedzielę maja. Tegoroczna 50 rocznica była Jubileuszowa, bo to 10 taka uroczystość w naszej parafii.

Niech to coroczne, wspólnie od 10 lat przeżywane świadectwo wiary, będzie dla nas wszystkich refleksją i mobilizacją do częstego korzystania z tak wielkiego daru Eucharystii.

Na zakończenie Ks. proboszcz Jan Palus zaprezentował wiernym dwa przepiękne kielichy, które zostały zakupione w br. na rzecz parafii ( przedstawione na zdjęciu nr 4 w galerii).

 

INTEGRACYJNE SPOTKANIE DZIECI MARYI I MINISTRANTÓW

W sobotę 18 maja 2019 roku na boisku sportowym w Słupsku, odbyło się plenerowe spotkanie Dzieci Maryi i Ministrantów naszej parafii, z udziałem Ks. Proboszcza - Jana Palusa, który podczas powitania podkreślił, że Dzieckiem Maryi, czy Ministrantem jest się wszędzie, nie tylko w kościele przy ołtarzu.

Oprócz pieczenia kiełbasek i słodkiego poczęstunku, imprezie towarzyszyły wspólne gry i zabawy pod okiem doświadczonych animatorek.Spotkanie było świetną okazją do integracji dzieci i młodzieży naszej parafii.

Serdeczne podziękowania dla:

- uczestników za wspaniałą zabawę i atmosferę,

- Pani Sołtys sołectwa Słupsko  oraz wszystkim, którzy pomogli zorganizować to przedsięwzięcie.

 

PIERWSZA ROCZNICA KOMUNII ŚWIĘTEJ 2019 

W niedzielę 5 maja 2019 r. dzieci IV klas Szkoły Podstawowej obchodziły rocznicę Pierwszej Komunii św. Od przyjęcia przez nich Pierwszej Komunii Świętej minął już rok. Wszyscy jakby nieco wydorośleli i urośli tak, że niełatwo ich poznać. W III Niedzielę Wielkanocną – Biblijną,  na Mszy św. o godz. 11.00 świętowali swoją rocznicę.

Dzieci zgromadziły się wraz z rodzicami z przed kościołem. Ks. Proboszcz udał się przed kościół by ich przywitać. Następnie wprowadził dzieci do kościoła, aby uczestniczyły w Eucharystii. W okolicznościowym kazaniu usłyszeliśmy min. prośbę do rodziców, by przyprowadzali swoje dzieci do kościoła na niedzielną Eucharystię, by nie zapominali o codziennej modlitwie. By sami dawali  przykład i wywiązywali się z obietnic złożonych przy chrzcie św. swoich dzieci. Liturgię Słowa przygotowały dzieci. One same również pięknie odbyły swoje dziękczynienie po Komunii św.

Wszystkim dzieciom obchodzącym rocznicę przyjęcia Pierwszej Komunii św. życzymy wytrwałości w podążaniu drogą za Panem Jezusem!

 

DZIEŃ STRAŻAKA - WSPOMNIENIE ŚW. FLORIANA - 4.05.2019

W sobotę 4 maja  strażacy OSP z naszej parafii  obchodzili swoje święto – Dzień Strażaka. Pełnienie funkcji Strażaka Ochotnika jest ze wszech miar szczególne. Strażacy – tak jak ich patron Święty Florian – w trosce o życie bliźniego i mienie ludzkie walczą z  żywiołami, niosą pomoc innym.

W tym dniu, uroczystą Mszę św. odprawił nasz proboszcz ks. Jan Palus, który modlił się za druhów i ich rodziny oraz dziękował za ofiarną służbę, wspominając zmarłych, prosząc Boga o dar wiecznej służby u Jego boku.   Obecność druhów wraz z pocztami sztandarowymi jednostek OSP Niewiesze, OSP Słupsko oraz OSP Widów uświetniły podniosły charakter dzisiejszej uroczystości - wspomnienia Świętego Floriana.