Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_57.png

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
236
247
483
483
437052
image1 image2 image3

Cierpienie jest tajemnicą, którą chyba najtrudniej zrozumieć. Wierzę jednak, że nawet takie cierpienie, które po ludzku wydaje się niezawinione, ma ukryty sens.”

                                                                                                                             /ks. J. Twardowski

XXVII - Światowy Dzień Chorego

Światowy Dzień Chorego, obchodzony w Kościele 11 lutego czyli w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, to inicjatywa papieża Jana Pawła II zapoczątkowana listem z 13 maja 1992 roku, skierowanym do przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia kard. Fiorenzo Angeliniego. Ogólnoświatowe obchody Dnia Chorego odbywają się rokrocznie najczęściej w jednym z sanktuariów maryjnych.
Tegoroczny Światowy Dzień Chorego przebiega pod hasłem "Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie", zaś centralne obchody odbędą się tym razem w Kalkucie w Indiach.

W poniedziałek 11 lutego  obchodziliśmy w naszej parafii Światowy Dzień Chorego. Zaproszenie na Mszę św. i wspólną modlitwę  skierowane było zwłaszcza do wszystkich chorych, cierpiących  i osób w podeszłym wieku. Podczas Mszy św. była możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Cennym darem dla chorych było udzielone im Błogosławieństwo lourdzkie. Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień pisał:  Kościół – Matka wszystkich swoich dzieci, zwłaszcza słabych – pamięta, że gesty wielkodusznego daru, jak te Miłosiernego Samarytanina, są najbardziej wiarygodną drogą ewangelizacji. Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest „ważny”.