Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_55.png

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
187
247
434
434
437003
image1 image2 image3

ZAKOŃCZENIE STAREGO ROKU

W ostatni, sylwestrowy wieczór Starego Roku 2018, o godz. 16.30 w naszym kościele odprawiona została uroczysta Msza św. połączona z Nabożeństwem na zakończenie roku. Najświętszej Eucharystii oraz  modlitwom dziękczynno-błagalnym przed Najświętszym Sakramentem, przewodniczył ks. proboszcz Jan Palus , który przedstawił wiernym statystykę duszpasterską mijającego roku,  przypomniał także wydarzenia minionego  roku, które skłaniają nas do wielkiej wdzięczności wobec Boga i ludzi.  Ks. proboszcz podziękował obecnym za współtworzone dobro. W Nabożeństwie błagalnym śpiewaliśmy suplikacje: „Święty Boże, Święty Mocny, Święty, a Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami”, przepraszając Boga za nasze grzechy oraz zaniedbane dobro, a przed wystawionym Najświętszym Sakramentem prosiliśmy o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo w nowym 2019 roku. Na zakończenie Nabożeństwa ks. proboszcz udzielił  wiernym   błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

 

ŚWIĄTECZNY KONCERT

W dniu 26 grudnia o godz. 15.00, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, w naszej parafii  odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszej Parafialnej Orkiestry pod kierownictwem Pana Bernarda Pallusa.

Koncert rozpoczął się od słów ks. Jana Palusa – proboszcza naszej parafii, który przywitał zebranych i życzył „duchowych przeżyć”.  Orkiestra zaprezentowała polskie kolędy, pastorałki oraz różnorodne utwory świąteczne. Dzięki pięknie wykonanym utworom mogliśmy duchowo przeżywać Tajemnicę Bożego Narodzenia.

Na zakończenie ks. proboszcz podziękował za wspaniały koncert , a licznie zebranym parafianom za przybycie. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wiernych, nie tylko z naszej parafii, a świątynia była wypełniona po brzegi. 

 

Pasterka

W Uroczystość Bożego Narodzenia - o północy została odprawiona uroczysta Pasterka, poprzedzona Nabożeństwem modlitewnym podczas, którego żegnaliśmy Adwent. W ten sposób rozpoczęliśmy świętowanie Tajemnicy Narodzenia Pana Jezusa...

Zgodnie z tradycją w Noc Bożego Narodzenia w naszym kościele o godzinie 24.00 odbyła się uroczysta Pasterka. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Proboszcz. Liturgię ubogaciła swoją grą nasza orkiestra parafialna.

 

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny, 

Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie, 

Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny 

Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Ten biały kruchy opłatek, pszenna kruszyna chleba,

a symbol wielkich rzeczy, symbol pokoju i nieba.

Na ziemię w noc wtuloną, Bóg schodzi jak przed wiekami.

Braćmi się znowu poczyńmy, przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.

Podzielmy się opłatkiem, chlebem pokoju i nieba.

[Cyprian Kamil Norwid, "Opłatek"]

Spotkania opłatkowe

Czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia jest sposobnością, aby zatrzymać się na chwilę na wspólnym łamaniu się opłatkiem. W środę (12 XII) o godz. 18.00 odbyło się spotkanie opłatkowe Ministrantów, Dzieci Maryi, Zespołu Parafialnego „ANIMA” i Scholi Parafialnej. Natomiast członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej, Parafialnego Zespołu „Caritas”, Chóru Parafialnego, Orkiestry Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego przełamali się opłatkiem we wtorek (18 XII). Obydwa spotkania odbyły  się w Domu Strażaka w Widowie, w atmosferze radości i modlitwy zasiedliśmy do obficie zastawionego stołu, aby przeżywać radość i dziękować Bogu za dar Wcielenia Słowa Bożego. Była radość i życzenia. Te spotkania mają na celu świętowanie jednego z najważniejszych wydarzeń  zbawczych, a więc Narodzin  Bożej Dzieciny.

 

Poświęcenie sztandaru Dzieci Maryi

Święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzone dnia 8 grudnia jest dniem patronalnym Dzieci Maryi. Tego też dnia  młodsze Marianki złożyły swoje przyrzeczenia, a starsze dziewczyny je odnowiły. Każda dziewczyna otrzymała również medalik z wizerunkiem Niepokalanej, który oznacza przynależność do Maryi i zobowiązuje do przestrzegania przykazań Bożych jak i obowiązków Dziecka Maryi. Medalik jest zawieszony na wstążce, której kolor oznacza staż oraz wiek.

W sobotę 8 XII 2018 roku na Mszy Świętej o godz. 18.00, w naszym kościele został poświęcony, przez ks. Proboszcza Jana Palusa, nowy sztandar,  na którym umieszczono wizerunek  Najświętszej Maryi Panny. Sztandar ten należy do parafialnej wspólnoty Dzieci Maryi.  Tego dnia także, przez złożenie przyrzeczenia i przyjęcie medalika do wspólnoty "Marianek" została dołączona kolejna  dziewczynka. Zwracając się do Dzieci Maryi i ich rodziców ks. Proboszcz  w homilii, podziękował im za pracę w parafii.

8 grudnia dziękowaliśmy w czasie uroczystej Mszy św. Panu Bogu i NMP za obecność Dzieci Maryi w naszej Parafii , modliliśmy się także w intencji Dzieci Maryi oraz w intencji ich rodziców i rodzeństwa.

 

Odwiedziny św. Mikołaja w naszej parafii 

Wspomnienie św. Mikołaja to dla dzieci szczególny dzień. W tym dniu ludzie chodzą uśmiechnięci, radośni, napełnieni dobrocią i miłością wyrażaną w słowach i czynach. To czas wyczekiwanie na spotkanie ze świętym biskupem z Miry, znanym nie tylko ze swojej pasterskiej gorliwości, ale też wielkiej otwartości na biednych i potrzebujących. W czwartkowy poranek, 6 grudnia, odwiedził nas niezwykły gość – sam św. Mikołaj!  Wkroczył do świątyni ubrany w biskupie szaty w asyście ks. Proboszcza Jana Palusa. W kościele powitała go liczna rzesza dzieci. Święty Mikołaj,  podczas  Mszy Świętej roratniej każdemu dziecku wręczył słodki upominek. Spotkanie z Mikołajem to bardzo ważne doświadczenie dla dzieci naszej parafii. Zobaczyć uśmiech na twarzach dzieci, to radość dla nas wszystkich.