Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_05.png

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
199
247
446
446
437015
image1 image2 image3

Mamy nowe drzwi w naszym Kościele

27 listopada wstawiono drzwi wejściowe do naszej Świątyni. Drzwi zostały wykonane z drewna odpowiednio klejonego, aby uniknąć odkształceń wywołanych zmiennością warunków atmosferycznych. Na zewnątrz nałożono  kilka warstw ochronnych lakieru uzyskując kolor wpisujący się w architekturę całości budynku kościoła. Z uwagi na wielkość i masywność konstrukcji drzwi przytwierdzono je solidnie do ścian wnęki drzwiowej budowli. Elementy metalowe zostały przepięknie dopełniają całości.

1 listopada -uroczystość Wszystkich Świętych

Idea  uroczystości Wszystkich Świętych zawarta jest w modlitwie dnia: „Boże pozwalasz nam w jednej uroczystości czcić zasługi Wszystkich Świętych”.

1 listopada Kościół katolicki obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych. Dzień ten dla wielu  kojarzy się ze zniczem, z grobem bliskich osób, z cmentarzem, dla innych z wiązanką kwiatów, jeszcze dla innych z modlitwą i pamięcią o tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności. Nie mniej jednak w tym dniu udajemy się z całymi rodzinami na cmentarz i nawiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół, rodziców, krewnych, znajomych, stawiając kwiaty, zapalając ten "płomyk nadziei", wierząc, że już cieszą się oni chwałą w domu Ojca Niebieskiego. Kościół w tym dniu oddaje cześć tym wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej.

Od uroczystości Wszystkich Świętych aż do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.