Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_61.png

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
221
247
468
468
437037
image1 image2 image3

Koncert zespołu ANIMA pt. „Wychwalajmy Pana”.

W niedzielę 23 września parafialny zespół ANIMA wystąpił podczas popołudniowego Nabożeństwa.

Utwory, które usłyszeliśmy podczas występu zespołu, były dedykowane Panu Jezusowi.  Wspólnie z członkami zespołu, podczas koncertu, słuchaliśmy pięknych utworów i wychwalaliśmy Pana. Pani Emilia Lipka podziękowała członkom zespołu za trud włożony w przygotowanie kolejnego koncertu i uświetnienie niedzielnego Nabożeństwa.

160 lat istnienia Kaplicy w Widowie- piękna karta czasu mówiąca o wierze naszych przodków

W sobotę 8 września 2018 roku o godz. 16:00 przy naszej Kapliczce pw. św. Jana Nepomucena w Widowie odbyła się jubileuszowa Msza Św. z okazji 160-lecia istnienia Kaplicy, która jak głoszą podania miejscowe, została wybudowana w XIX wieku, koło  1858r.

W uroczystej Mszy św. uczestniczyli mieszkańcy Widowa, ich goście, przyjaciele i znajomi, a także przedstawiciele lokalnych władz m.in radna i sołtys sołectwa Widów Ewa Sztyrc, wójt gminy Rudziniec Krzysztof Obrzut, wiceprzewodniczący rady powiatu gliwickiego Andrzej Frejno.  Eucharystię  odprawił i homilię wygłosił ks. proboszcz Jan Palus.

Podczas Mszy św. ks. proboszcz poświęcił zboża i nasiona .

Ks. proboszcz  podziękował mieszkańcom Widowa za zaangażowanie się w przygotowanie sobotniej  uroczystości.

 

W naszej parafii od 2013 roku  funkcję kościelnego pełni Pani Weronika ( Wanda) Frychel.

Dziś 1 września, mija 5 lat  od przyjęcia przez p. Wandę powierzonych jej obowiązków kościelnego.

Ks. proboszcz podziękował P. Wandzie za zaangażowanie i sumienną posługę w kościele, życzył zdrowia, błogosławieństwa Bożego oraz  radości w służbie Bogu i ludziom.