Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_12.png

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
206
247
453
453
437022
image1 image2 image3

V PARAFIALNA PIELGRZYMKA ROWEROWA NA GÓRĘ ŚW. ANNY 

Niedziela 29 lipca 2018r.  pozostanie w naszej pamięci jako kolejny, bardzo gorący dzień tegorocznego lata. Rano przed pierwszą Mszą św.  ks. proboszcz Jan Palus pobłogosławił uczestników pielgrzymki rowerowej na Górę św. Anny. Droga jest dość wymagająca, szczególnie na ostatnim odcinku, jednak uczestnicy pielgrzymki z wielkim entuzjazmem , już po raz V , wyruszyli w drogę. Po dotarciu na miejsce był krótki odpoczynek – i osobiste spotkanie ze św. Anną, a później odpustowa Msza św.

Jak co roku pielgrzymi odwiedzili również grób O. Nikodema.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wytrwałość,  tworzenie  pielgrzymkowej wspólnoty, reprezentowanie naszej parafii na Górze św. Anny.

Za każdym razem doświadczenia  pielgrzymkowe są inne i wzbogacają  przeżycia duchowe uczestników.

  

PIERWSZA NIEDZIELA LIPCA W STUDZIONCE

Nasi parafianie, jak co roku w pierwszą niedzielę lipca wyruszyli na pieszą pielgrzymkę do Studzionki koło Ujazdu ( woj. Opolskie). Wymarsz nastąpił koło 7.30 rano , uczestników pobłogosławił Ks. Proboszcz Jan Palus. Pogoda na szlaku naszego pielgrzymowania była wręcz wspaniała. Było ciepło, powiewał lekki wietrzyk. Na placu,  przy pątniczym Kościele pw. Nawiedzenia NMP, gdzie zebrali się pielgrzymi z różnych parafii, a także z Teksasu( USA),  słoneczko przygrzewało trochę mocniej, jednak w drodze powrotnej, orzeźwił wracających pątników deszcz. Pielgrzymi powrócili pieszo do Poniszowic ok. godz. 15.00.

Wszystkim parafianom serdeczne Bóg zapłać za odwagę i siłę w pokonaniu trasy pielgrzymkowej. Bóg zapłać  strażakom OSP w Widowie ze sztandarem, ministrantom za niesienie krzyża oraz orkiestrze  za piękną grę  i towarzyszenie  pielgrzymom.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku za rok!