Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_41.png

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
188
247
435
435
437004
image1 image2 image3

ODPUST

W przepiękną, słoneczną i ciepłą niedzielę, 24 czerwca nasza Parafia przeżywała wielkie święto - obchodziliśmy Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Jana Chrzciciela. 

Uroczystej Sumie Odpustowej oraz Procesji przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Paweł Gomulak OMIWspomnienie św. Jana miało nam  uświadamiać wielkość naszego orędownika, a także pomóc dostrzec w nim wzór postawy chrześcijańskiej w dzisiejszych czasach. 

Po Mszy Św. wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Piękną oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra parafialna oraz  nasz Chór GAUDETE i  jak co roku w uroczystej sumie odpustowej brała udział  delegacja OSP Widów dzierżąc sztandar jednostki, obecne były również Dzieci Maryi ze sztandarem.

Po południu  nasi Parafianie i Goście uczestniczyli w Uroczystych Nieszporach.

Ks. Proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

 

KONCERT Z OKAZJI DNIA MATKI I OJCA - 17.06.2018

W niedzielę 17.06.18 r. o godz. 15.00 odbył się koncert z okazji Dnia Matki i Ojca, w wykonaniu parafialnego zespołu ANIMA, który zaprezentował repertuar poświęcony naszym Kochanym Mamom i Ojcom.

Piosenki i pieśni wykonywane w różnym stylu muzycznym, trafiły do starszych i młodszych wiernych  zgromadzonych na koncercie.

Na wstępie ks. proboszcz Jan Palus  powitał zebranych , złożył życzenia Matkom i Ojcom, a w intencji zmarłych naszych Rodziców odmówiona została  dziesiątka różańca.

Wszystkie Mamy są niezmiernie wdzięczne za uroczystość z okazji ich święta. Podziękowania i wyrazy wdzięczności przedstawiła zespołowi  Pani Emilia Lipka, która bardzo serdecznie podziękowała za przygotowanie tego koncertu.

Ks. proboszcz złożył wszystkim podziękowania za przybycie i zaprosił na kolejny koncert.

 

9 CZERWIEC 2018r. FESTYN W NASZEJ PARAFII

W piękne niedzielne popołudnie, w naszej parafii, a w budynku i otoczeniu GOK-u w Poniszowicach odbył się  Festyn Parafialny zorganizowany przez Radę Parafialną, Radę Sołecką, naszą szkołę podstawową  oraz Gminny Ośrodek Kultury. Ks. proboszcz  Jan Palus powitał zebranych gości m.in. Wójta Gminy Rudziniec Pana Krzysztofa Obrzuta, przedstawicieli Rady Gminy, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Pana Andrzeja Frejno, dyrektora szkoły Panią Dorotę Styś, a także parafian, dzieci oraz gości, których wciąż przybywało, a ciemne chmury które krążyły nad parafią nie wystraszyły nawet najmłodszych, których występy uświetniły czas  biesiadowania. Podczas Festynu nie zabrakło domowych potraw,  kiełbasek z grilla, ciasta i kawy, śpiewu i muzyki na żywo. Parafianie tradycyjne przybyli na festyn, by wspólnie z innymi spotkać się i spędzić razem czas. Przez kilka godzin całe rodziny integrowały się, wspólnie słuchając muzyki, jedząc potrawy z grilla, a także pyszny kołocz, aby na koniec jeszcze zatańczyć przy muzyce.  Jak najprościej podsumować niedzielne wydarzenie? „Uczta dla ciała i dla ducha”.