Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_75.png

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
160
247
407
407
436976
image1 image2 image3

ŚRODA POPIELCOWA

14 luty- Środa Popielcowa, inaczej zwana Popielcem, to pierwszy dzień Wielkiego Postu, a więc czas czeterdziestodniowego  przygotowania wiernych do Świąt Paschalnych. Okres ten nazywany jest pokuntym. Ma on na celu skłonić Katolików do przemyśleń i podjęcia osobistej przemiany.

Podczas Mszy św. kapłan posypuje wiernym głowę  popiołem, czyni znak krzyża mówiąc "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię" lub "Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz". 

Popiół ten pochodzi z zeszłorocznych palm poświęconych w Niedzielę Palmową.

   

 

DZIEŃ CHORYCH 2018 

 10 lutego, w przed dzień wspomnienia Matki Bożej z Lourdes,  obchodziliśmy w naszej parafii Światowy Dzień Chorego. ks. Jan Palus przewodniczył Mszy świętej w intencji chorych i cierpiących. Zaproszenie na Mszę św. i wspólną modlitwę  skierowane było  do  chorych, cierpiących i opiekunów oraz rodzin.  Podczas Mszy św. była możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Cennym darem dla chorych było udzielone im błogosławieństwo lurdzkie.

Papież Franciszek w swoim orędziu na ten dzień pisał: Kiedy  z czułością podchodzimy do osób potrzebujących leczenia, to niesiemy nadzieję i uśmiech Boga w sprzeczności świata. Kiedy stylem naszego działania staje się wielkoduszne poświęcenie dla innych, to tworzymy przestrzeń dla Serca Chrystusa i jesteśmy nim rozpaleni, wnosząc w ten sposób nasz wkład w przyjście Królestwa Bożego.