Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_64.png

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
161
247
408
408
436977
image1 image2 image3

ZAKOŃCZENIE ROKU 2017

31 grudnia spotkaliśmy się przy ołtarzu Pana Jezusa, aby cały mijający rok 2017 zobaczyć w Bożym świetle. Takie dni jak ten skłaniają do zatrzymania się i podsumowania minionego czasu.

Kończący się 2017 rok przyniósł wiele wydarzeń. Każdy z nas mógłby pewnie wskazać te, które jego zdaniem były najważniejsze.

Ostatni dzień roku kalendarzowego to okazja do refleksji nad tym, co się w tym czasie wydarzyło, ale także czas na to, aby podziękować Panu Bogu za każdą chwilę mijającego roku, za Jego opiekę nad nami, za ludzi, których spotkaliśmy, i za to, co dane nam było w tym roku przeżyć - osobiście, a także we wspólnocie rodzinnej, zawodowej i parafialnej. Każdy dzień jest darem Pana Boga i każdy przybliża nas do zbawienia w Chrystusie. Za każdy dzień i za każdą chwilę dziękujemy dzisiaj Bogu.

W ostatnim dniu roku dziękujemy Panu Bogu przede wszystkim za łaskę wiary, za łaskę zbawienia i przypominamy sobie słowa papieża Franciszka, który dokładnie 31 grudnia 2014 roku, mówił: W tej atmosferze, stworzonej przez Ducha Świętego, zanosimy do Boga dziękczynienie za rok, który dobiega końca, uznając, że całe dobro jest jego darem.

  

 

KONCERT ORKIESTRY 2017

Boże Narodzenie to niezwykły czas, poddajemy się świątecznej atmosferze, szukamy wytchnienia od codzienności, otwieramy swoje serca na miłość.
Jedną z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych jest wspólne kolędowanie, które umacnia poczucie bliskości oraz wyzwala najbardziej pozytywne emocje.

Chcąc razem spędzić czas w wyjątkowym nastroju w dniu 25 grudnia o godz. 15.00  w naszym parafialnym kościele zabrzmiały donośnie kolędy, a wszystko to za sprawą naszej Parafialnej Orkiestry, którą prowadzi Pan Bernard Pallus. Koncert prowadziła Anna Jaksik. Po koncercie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Poniszowicach, Pani Dorota Styś złożyła na ręce kapelmistrza P. Bernarda Pallusa gratulacje z okazji 10- lecia działalności orkiestry, a także podziękowała za wszystkie wspaniałe koncerty, które mogliśmy usłyszeć w wykonaniu naszej orkiestry. Gratulujemy i czekamy na kolejne muzyczne doznania.

Na koniec wspólnie wszyscy zaśpiewaliśmy  kolędę – Cicha noc. Pozostał jeszcze  bis. Gromkimi brawami została nagrodzona orkiestra za swój piękny świąteczny występ.

Ks. proboszcz podziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu, a przede wszystkim orkiestrze i jej kapelmistrzowi, a także Rodzinom członków orkiestry.

Dziękujemy również wszystkim za przybycie i wspólne kolędowanie. Mamy nadzieję, że wspólne kolędowanie wprowadziło wszystkich w radosny, świąteczny nastrój. 

 

 

BOŻE NARODZENIE 2017

Pasterka to bardzo uroczysta msza święta odprawiana o północy, w nocy z 24 na 25 grudnia. Choć wybieramy się na nią późnym wieczorem w dniu wigilii, jest to już pierwsza Msza święta w dzień Bożego Narodzenia. Upamiętnia modlitwę i oczekiwanie pasterzy na narodzenie Jezusa, którzy jako pierwsi złożyli mu hołd.

Przed Pasterką pożegnaliśmy Adwent , a potem miało miejsce uroczyste wniesienie figurki Dzieciątka Jezus przez ks. proboszcza.

Punktualnie o godzinie 24.00 w naszym parafialnym kościele rozpoczęła się jedyna w roku Eucharystia na pamiątkę narodzin Pana Jezusa – Pasterka. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył proboszcz ks. Jan Palus.

Na zakończenie Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz złożył wszystkim zebranym w kościele najserdeczniejsze życzenia świąteczne, po czym udzielił uroczystego błogosławieństwa.

 

 

PARAFIALNY OPŁATEK

W środę 20 grudnia o 18.00 odbyło się, w OSP w Widowie, parafialne spotkanie opłatkowe. Nasz proboszcz ks. Jan Palus powitał Wójta Gminy Rudziniec Krzysztofa Obrzuta oraz Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Gliwickiego Andrzeja Frejno. Ks. proboszcz bardzo serdecznie przywitał również przybyłych parafian. Po błogosławieństwie opłatków i krótkiej modlitwie rozpoczęło się wzajemne składanie życzeń i dzielenie opłatkiem. Potem zaczęła się biesiada przy suto zastawionych stołach. Ciepła atmosfera towarzyszyła temu spotkaniu od początku do końca.

 

 

PODARUJ SERCE

Boże Narodzenie to czas szczególny dla nas wszystkich.

STOWARZYSZENIE DOBROCZYNNE” PODARUJ SERCE” z Toszka , którego celem jest pomaganie osobom potrzebującym, w szczególności dzieciom z domów dziecka i osobom niepełnosprawnym znajdującym się min. w ośrodkach pomocy społecznej. Pomoc ta wyrażana jest w ofiarowaniu paczek bożonarodzeniowych.

Dnia 17.12.2017 roku

w  III NIEDZIELA ADWENTU, jak co roku stowarzyszenie dobroczynne „PODARUJ SERCE” 

przeprowadziło w naszej parafii, zbiórkę darów na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych.

Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się poprzez przyniesione dary swoją miłością, jak również

wszystkim pomagającym w zbiórce, szczególnie młodzieży, która oczekiwała nie tylko przed

naszym kościołem, aby swój poświęcony czas ofiarować w tak szczytnym celu.

   

 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

W sobotę 8 grudnia Kościół obchodził uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej. Poprzez tę uroczystość pragniemy oddać cześć Matce Bożej. W naszej parafii jest to dzień  modlitwy za wspólnotę Dzieci Maryi. O godz. 18.00 odbyła się w ich intencji Eucharystia. Podczas tej Mszy św. w tym roku do Grona Dzieci Maryi nie zostały przyjęte nowe Marianki. Pozostałe przeżywały w tym dniu zmianę medalika oraz zmianę koloru wstążki.

Z pewnością dla każdej Marianki był to wyjątkowy i ważny dzień, a swoją chęcią przynależności do grona Dzieci Maryi dają piękne świadectwo wiary.

   

 

ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA RORATACH

Adwent to czas radosnego oczekiwania.

W czasie Adwentu dzieci naszej parafii z utęsknieniem  wyczekują św. Mikołaja. I wiedzą co robią, ponieważ Święty Mikołaj mimo nawału obowiązków, nie zapomniał przybyć do naszego Kościoła parafialnego, by z tymi spragnionymi spotkania dziećmi, po prostu się zobaczyć.

Tradycyjnie, więc  już 6 grudnia gościliśmy w czasie naszej roratniej Mszy świętej szczególnego gościa - św. biskupa Mikołaja, który przybył z workiem pełnym słodkości, którymi chętnie obdarował wszystkie zgromadzone na Mszy roratniej dzieci.