Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_26.png

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
178
247
425
425
436994
image1 image2 image3

ODPUST PARAFIALNY

W sobotę, 24 czerwca, przypadała  uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, ale doroczną uroczystość odpustową ku czci naszego patrona  przeżywaliśmy w  niedzielę 25 czerwca na wszystkich Mszach św. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym kościoła. To szczególny czas łaski i Bożego Miłosierdzia. Centralnym wydarzeniem jest suma odpustowa. Odpust Parafialny daje też okazję poznania świętego patrona Parafii i uwielbienia Boga za jego opiekę.

Mszy św. odpustowej o godz. 11.00 wraz z procesją eucharystycznąprzewodniczył i kazanie wygłosił ks. Janusz Gnat Rezydent w Parafii św. Mikołaja w Rudnie. Obecni byli strażacy z Widowa ze sztandarem, muzyką uświetniła niedzielną uroczystość orkiestra parafialna, a śpiewem chór parafialny Gaudete.

Po Mszy św. jak co roku nasza orkiestra parafialna zaprezentowała krótki koncert przed głównym wejściem do kościoła.

Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina. Chciejmy zatem głęboko duchowo przeżyć ten czas łaski dany nam przez Pana Boga. Prośmy Patrona naszej Parafii, św. Jana Chrzciciela o opiekę i wstawiennictwo przed Bożym Majestatem.

Przeżywaniu dnia sprzyjała pogoda – był piękny, słoneczny, ciepły dzień. O tym, że w parafii jest odpust mówiły liczne kramy ustawione przy drodze do kościoła.

Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy zatroszczyli się o liturgiczną oprawę naszego odpustowego spotkania. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim osobom zaangażowanym w posługę i modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obficie swym błogosławieństwem.

Ks. proboszcz Jan Palus

 

 

Uroczystość Bożego Ciała

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wierni dziękują Bogu za Dar Eucharystii, tę radość wyrażają poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej i procesji Eucharystycznej.

Zwyczajowo tego dnia mieszkańcy Widowa zebrali się przy kapliczce, aby stamtąd wyruszyć procesją do kościoła parafialnego w Poniszowicach, gdzie odbyła się o godz. 8.00 Msza Św. gromadzka w intencji parafian z Widowa.

Ołtarze zostały przygotowane kolejno przez parafian z: Poniszowic, Niewieszy, Widowa oraz Słupska. Natomiast parafianie z Niekarmii nieśli baldachim.   Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jan Palus. Kapłan podkreślił znaczenie Eucharystii w życiu człowieka, jeśli jej zabraknie pojawia się pustka wokół człowieka, a potem w samym człowieku.

Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji do czterech ołtarzy, towarzyszyła nam jak każdego roku nasza orkiestra parafialna.

Jak co roku w Mszy Św. uczestniczyła delegacja naszej OSP dzierżąc sztandar jednostki.

Po zakończeniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej mieszkańcy Widowa procesją wrócili do Widowa zatrzymując się po drodze przy krzyżach, które znajdują się przy drodze z Poniszowic do Widowa, zaś po południu udali się na procesję po polach, aby prosić o pogodę i urodzaje.

 Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tej Uroczystości, za przystrojone okna naszych domów i mieszkań, za organizację procesji.