Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_42.png

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
216
247
463
463
437032
image1 image2 image3

11 lutego Światowy Dzień Chorego

Przypadający tradycyjnie we wspomnienie objawień Matki Bożej z Lourdes, 11 lutego Światowy Dzień Chorego to okazja do zwrócenia szczególnej uwagi na sytuację chorych i cierpiących. Jednocześnie – jak pisze Ojciec Święty Franciszek w orędziu na ten dzień – jest to zachęta dla tych, którzy poświęcają się na rzecz chorych „do dziękowania za otrzymane od Pana powołanie towarzyszenia chorym braciom”.

Ojciec Święty Franciszek w swoim orędziu zachęca do modlitwy o to, byśmy zawsze umieli odnosić się do chorego, jak do osoby, która nosi w sobie dar, którym powinna dzielić się z innymi. Papież podkreśla, że Dzień Chorego jest okazją do znalezienia nowego bodźca, by upowszechniać kulturę szacunku dla życia, zdrowia i środowiska. Wyraża też swoją bliskość z chorymi i ich rodzinami, a także uznanie wobec tych,

Przypadający 11 lutego Światowy Dzień Chorego obchodziliśmy już po raz 25. W tym roku, decyzją Ojca Świętego Franciszka, nadzwyczajne obchody tego dnia odbyły się – tak jak przed 25 laty – w Lourdes. Legatem na te uroczystości Ojciec Święty mianował kard. Pietro Parolina.

W naszym parafialnym  kościele 11 lutego  zgromadzili się wierni, by wysłuchać Słowa Bożego i otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Mszę św. o g. 10.00 odprawił  nasz proboszcz ks. Jan Palus, który udzielił namaszczenia chorych zebranym w kościele. Po Mszy św. miało miejsce błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Kapłan podchodził do chorych błogosławiąc im na trud dźwigania krzyża choroby.

 

Parafialny Koncert Kolęd

Klimat świąt Bożego Narodzenia powoli zanika. Jednak w polskiej tradycji możemy śmiało śpiewać kolędy do 2 lutego. Chcąc jeszcze zachować w pamięci ich niepowtarzalny urok, został zorganizowany w niedzielę 29 stycznia 2017 roku w naszym parafialnym kościele, koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu parafialnego zespołu muzycznego ANIMA. Zespół po raz pierwszy wystąpił w nowym składzie: Anna Sklorz, Marta Stolorz, Daria Stolorz oraz ks. proboszcz Jan Palus. Zgromadzeni parafianie gromkimi oklaskami nagrodzili wykonawców  kolęd i pastorałek, które zostały zaprezentowane.

Wszystkim, którzy spędzili to niedzielne popołudnie na koncercie i każdemu z osobna, dziękujemy. Szczególne podziękowania należą się jednak członkom zespołu, tym grającym i śpiewającym. Bez nich śpiewanie nie byłoby możliwe. Po raz kolejny znaleźli czas na próby i chęci do tworzenia muzycznego „dzieła”. Całość koncertu zakończyła się wspólnie zaśpiewaną kolędą „Cicha Noc.”