Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_44.png

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
238
247
485
485
437054
image1 image2 image3

W niedzielę 26 czerwca 2016 roku w naszej parafii miał miejsce odpust parafialny  ku czci  św. Jana Chrzciciela.

Wspomnienie patrona parafii niesie kilka ważnych myśli. Najpierw warto przypomnieć sobie, że mamy w niebie potężnego orędownika, który wstawia się za nami w naszych trudnościach. Św. Jan Chrzciciel wskazał Jezusa jako Mesjasza, na pewno więc i nam pomoże odkrywać Jezusa w codzienności naszego życia. Kazanie wygłosił i uroczystej sumie przewodniczył ks.  Krzysztof Dulęba ojciec duchowny WMSD w Opolu.    Na zakończenie uroczystości odpustowych odbyła się procesja wokół naszego kościoła.

Po Mszy św. nasz proboszcz ks. Jan Palus bardzo serdecznie podziękował ks. Krzysztofowi oraz  wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej przepięknej uroczystości.Podziękował również  parafianom i gościom, którzy uświetnili uroczystość swoją obecnością,  wszystkim, którzy brali udział w procesji, chórowi i orkiestrze oraz Dzieciom Maryi i służbie liturgicznej za uświetnienie naszej uroczystości odpustowej.

Polecajmy się Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela, ucząc się od niego odwagi, pokory i bezkompromisowości w sprawach wiary. Bóg zapłać.

Z kolei o godz. 15.00 zgromadziliśmy się w kościele na Nabożeństwie Odpustowym. W uroczystej oprawie została poświęcona przez ks. Jana Palusa, odrestaurowana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem  oraz pozostałe figury, które wcześniej odnowiono. W okolicznościowym przemówieniu Ksiądz Proboszcz podkreślił, że ta inicjatywa ludzi dobrej woli, jest żywym przykładem, że wiara zakorzeniona w sercu człowieka domaga się uzewnętrznienia jej publicznie w widzialny sposób. Ks. proboszcz złożył serdeczne  podziękowania ofiarodawcom, którzy przyczynili się do odnowienia figury Matki Bożej z Dzieciątkiem. Figura wróciła na swoje dawne miejsce w prezbiterium naszego kościoła. Z takim kunsztem odrestaurowane, odnowione figury  radują serca wszystkich, którzy przychodzą do świątyni, aby spotkać się  na modlitwie.

Podczas niedzielnych uroczystości, nasz  proboszcz ks. Jan Palus podkreślił, że dzień 26 czerwca 2016 roku jest dla parafii wydarzeniem wyjątkowym i historycznym.