Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_01.png

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
235
247
482
482
437051
image1 image2 image3

„RATOWANIE ZABYTKÓW NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY”

pod patronatem

Ks. Biskupa Ordynariusza  Jana Kopca

Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza

Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka 

Dnia 28 kwietnia 2016 roku w Centrum Edukacyjnym im św. Jana Pawła II w Gliwicach odbyła się uroczysta gala finałowa V edycji Wojewódzkiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży „RATOWANIE ZABYTKÓW NASZEJ MAŁEJ OJCZYZNY”.

Oprócz laureatów i ich opiekunów, na finał konkursu połączony z wręczeniem nagród zaproszeni zostali przedstawiciele wszystkich instytucji wspierających nasz konkurs.

Na uroczystej finałowej gali miały miejsce:

1. występ artystyczny przygotowany przez uczniów klas I-III  ZSO nr 12 w Gliwicach

2. uroczyste wręczenie nagród

3. wystawa prac laureatów, nagrodzonych  prac konkursowych, fotografii  oraz prezentacji multimedialnych

Wystawa prac miała miejsce w  Centrum Edukacyjnym im św. Jana Pawła II w Gliwicach, a obecnie od 11 maja znajduje się w sobotach naszego parafialnego kościoła w Poniszowicach.

Na konkurs wpłynęło łącznie 437 prac uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i wychowanków ognisk pracy pozaszkolnej województwa śląskiego i opolskiego.

Jury nagrodziło łącznie 102 uczniów.

Nagrodą specjalną dla wszystkich laureatów konkursu była wycieczka śladami śląskiej architektury. Laureaci zwiedzili w tym roku dwa kościoły w Miasteczku Śląskim, kościół i mauzoleum w Świerklańcu oraz Zespół parkowo-pałacowy w Świerklańcu. Wycieczka odbyła się 28 kwietnia 2016r. przed rozpoczęciem gali finałowej. Laureaci wrócili z wycieczki koło godziny 12.30 do Centrum Edukacyjnego im. św. Jana Pawła II w Gliwicach.           

 

Niedziela Powołaniowa 2016

17 kwietnia - Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczął się  Tydzień Modlitw o powołania, z tej okazji odwiedzili naszą parafię alumni  Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu. Dzielili się z nami swoim przeżywaniem wiary i tym, jak Pan Bóg działa i działał w ich życiu! Bo najważniejsze jest to, by udać się do konkretnej wspólnoty i razem z nią się modlić. Razem prosić Boga, aby posłał robotników na żniwo swoje.I właśnie taka była misja kleryków jadących na parafie – modlić się o nowe, liczne i święte powołania, a przy tym stanąć przez wspólnotą i zaświadczyć: "Tak, ja sam też zostałem przez kogoś wymodlony. Pan Bóg dotrzymał słowa, bo mówił, żeby prosić, i On wejrzy na to wołanie".

Wszystko to jest czynione tylko w jednym celu, aby wskazywać na Chrystusa Dobrego Pasterza, który jest Dawcą każdego powołania.