Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_30.png

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
172
247
419
419
436988
image1 image2 image3

11 lutego: Światowy Dzień Chorego

W czwartek 11 lutego, w naszym kościele odbyła się o godz. 10.00 Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem. Ks. Proboszcz podczas sprawowanej Eucharystii udzielił  też sakramentu namaszczenia chorych.

      Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych i  osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan.

Dziękuję tym, którzy pomogli wszystkim chorym w dotarciu do naszej świątyni! Dzięki waszej życzliwości wielu parafian przystąpiło do tego Sakramentu.

Proboszcz ks. Jan Palus

 

 

KOLĘDOWANIE Z ZESPOŁEM PARAFIALNYM ANIMA

2 lutego 2016 r. Kościół katolicki obchodził święto Ofiarowania Pańskiego. Czyni to na pamiątkę ofiarowania przez Maryję i Józefa ich pierworodnego syna, Jezusa, w świątyni jerozolimskiej. W polskiej tradycji jest to też święto Matki Bożej Gromnicznej.

2 lutego przypada także Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni Jerozolimskiej, ofiarowują swoje życie na wyłączną służbę Bogu.

Według Ewangelii Jezus, zgodnie z prawem żydowskim, jako pierworodny syn był ofiarowany Bogu w świątyni jerozolimskiej. Wtedy też starzec Symeon wypowiedział proroctwo nazywając Jezusa "światłem na oświecenie pogan i chwałą Izraela". Dlatego święto to jest bogate w symbolikę światła. W Jerozolimie, gdzie Ofiarowanie Pańskie obchodzone było już w IV w., odbywały się - zazwyczaj nocą - uroczyste procesje ze świecami. Liturgiczną datę święta wyznacza upłynięcie czasu oczyszczenia Maryi po urodzeniu dziecka.

W Polsce święto ma charakter zdecydowanie maryjny - Matki Bożej Gromnicznej. Tak jak Maryja wniosła Jezusa do świątyni jerozolimskiej, tak też przynosi światło wierzącym. W kościele dokonuje się poświecenia gromnic.

”Ja jestem światłem dla świata. Kto idzie za mną nigdy nie będzie chodził w ciemnościach, lecz będzie miał światło życia” – powiedział o sobie Chrystus (J 8, 12)

„Przedłużony” okres Bożego Narodzenia

Z uroczystością Matki Bożej Gromnicznej kończy się w Polsce okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek – kończy się „przedłużony” okres Bożego Narodzenia, dlatego też przed Mszą św. o godz.. 17.30 rozpoczął się występ kolędowy parafialnego zespołu ANIMA. Zespół zaprezentował nam 12 kolęd. Celem koncertu było kultywowanie tradycji kolędowania, przypomnienie starych, zapomnianych kolęd czy pastorałek, a także zaprezentowanie nowych.

Na koniec Proboszcz naszej parafii ks. Jan Palus  podziękował wszystkim za przybycie i wysłuchanie koncertu  i zaprosił na kolejne. O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św. i poświęcenie gromnic przyniesionych do kościoła przez wiernych.

 

 

Koncert kolęd w wykonaniu parafialnej orkiestry i chóru parafialnego "GAUDETE".

W czasie Świąt Bożego Narodzenia 26 grudnia  o godz. 15.00 w naszym parafialnym kościele odbył się doroczny koncert kolędowy w wykonaniu parafialnej orkiestry pod batutą p. Bernarda Pallusa i chóru parafialnego GAUDETE pod kierownictwem p. Doroty Woszek. Wykonawcy zaprosili nas do  przeżywania  radości Bożego Narodzenia, zachęcili też do refleksji nie tylko muzyką, śpiewem, ale i rozważanym słowem.  Przybyli do kościoła mogli nie tylko posłuchać pięknego wykonania kolęd, ale również wspólnie pośpiewać, ponieważ zgromadzeni w kościele w wielu momentach zapraszani byli do wspólnego kolędowania Nowonarodzonemu. Za piękny koncert przybyłym Gościom, a przede wszystkim orkiestrze parafialnej i  naszemu Chórowi na zakończenie podziękował Ksiądz Proboszcz, a zebrani w kościele słowa te potwierdzili brawami.