Święto Trzech Króli 2015

Pokłon Mędrców ze Wschodu złożony Dziecięciu Jezus, opisywany w Ewangelii przez św. Mateusza (Mt 2, 1-12), symbolizuje pokłon świata pogan, wszystkich ludzi, którzy klękają przed Bogiem Wcielonym. To jedno z najstarszych świąt w Kościele. Mędrcy odnajdując Dziecię Jezus, ofiarowują Mu swe dary. Msze św. w naszej parafii zostały odprawione jak w każdą niedzielę o 8.00 i 11.00. Dary Mędrców mają znaczenie symboliczne. Kadzidło - symbol boskości, złoto - symbol władzy królewskiej, mirra (używaną do balsamowania ciała) - zapowiedź męczeńskiej śmierci.

Podczas Mszy Św. ks. proboszcz poświęcił te dary oraz kredę przeznaczoną do oznaczenia drzwi znakami: C + M + B 2015. Znaczy to "Christus Mansionem Benedicat" - czyli "Niech Chrystus błogosławi ten dom (mieszkanie)" (niektórzy tłumaczą to: "Chryste błogosław temu domowi/mieszkaniu").

W NowymRoku A.D. 2015

składam Parafianom, Gościom, Przyjaciołom i Dobrodziejom

najserdeczniejsze życzenia: Bożego Pokoju, Bożego błogosławieństwa,

obfitości łaski i darów Ducha Świętego oraz tego,