Wybór języka

Polish English German

Obrazy

1_18.png

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkownicy

Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ten miesiąc
Wszyscy
202
247
449
449
437018
image1 image2 image3

 DRUGI ODPUST PARAFIALNY

W niedzielę 24 sierpnia  obchodziliśmy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia rodzina parafialna dziękowała  Bogu za dar świątyni, za dar tej wspólnoty Kościoła i za wszystkie łaski, jakie otrzymują każdego dnia przez pośrednictwo Jasnogórskiej Pani.
Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Sebastian Wiśniewski, który wygłosił również homilię,  a współkoncelebransem był ks. emeryt Alfred Klimek. Zwieńczeniem uroczystości była procesja eucharystyczna z udziałem księży, Dzieci Maryi, strażaków, orkiestry, ministrantów i chóru, którzy uświetnili całą uroczystość. Na zakończenie został odśpiewany hymn pochwalny "Te Deum".

Ksiądz Proboszcz Jan Palus podziękował wszystkim za wspólne przeżywanie uroczystości odpustowej oraz chórowi i orkiestrze za uświetnienie liturgii mszy świętej.

W godzinach popołudniowych odbyły się wspólne nieszpory pod przewodnictwem Księdza Proboszcza.